Daug klausimų iš naujoko

Namai Forumas Problemos, Klausimai ir Techniniai Daug klausimų iš naujoko

Šioje temoje yra 2 atsakymai, 2 dalyviai, ją paskutinį kartą atnaujino  Darius Zelvys prieš 10 mėn. 2 sav..

 • Autorius
  Įrašai
 • #32256

  Darius Zelvys
  Užsiregistravęs Narys

  Sveiki,
  Praeitą savaitę įsigijau stebuklą pavadinimu MINI ONE , 2003-12, 1.6 benzinas 66kw
  Buvau ganėtinai nustebęs, kad 190cm meška gali ramiai į jį tilpti. Žiauriai smagus kartingas. Smagiai važiuoja. Ratai 17 colių reikalauja porolono dantyse, bet jau ką padarysi 🙂

  Keletas klausimų:
  1. Toks jausmas būna važiuojant mažesnėmis apsukomis (iki 3k), kad automobilis minimaliai trūkčioja. Bet taip minimaliai, kad šalia sėdintys nelabai ir jaučia. Kai apsukos pakyla tas jausmas dingsta… Gal čia auto specifika tokia? Gal aš be reikalo ieškau čia sliekų? Ir traukos ne per daugiausiai. Toks jausmas, kad šis variklis smagiausiai jaučiasi prie aukštesnių apsukų? Bet nesinori man 60 trečia pavara važinėt pastoviai…
  2. Kas ir kur Klaipėdoje daro diagnostiką jiems?
  3. Užkūrus motorą toks garsas atsiranda kaip orą kažkur tai trauktų ar pūstų. Ir tai tikrai ne salono ventiliatorius. Užgesinus variklį tas garsas dar lieka, kokį 5-10 sekundžių ir tada dingsta. Panašu, kad šitas garsas dingsta nuspaudus stabdį….
  4. Numerių apšvietimas. Išjungus variklį jis mirksi prie bagažinės. Užrakinus šviečia. Galvojau, kad jau trumpina kažkur. Nuėjau namo, grįžau, nebešviečia. Čia toks feature’as? Su numerio apšvietimu lydi namo? Ir pašviečia, kad maišus galėtum pasiimt? 😀
  5. Vairas. Prisiskaičiau, kad Jezau Jezau kokie prasti siurbliai ir kaip prastai veikia tai dabar man jau vaidenasi, kad sunkiai vairas sukinėjasi. Aišku palyginus su žmonos Qashqai ar darbinėm Škodom ženkliai sunkiau sukasi, bet negalėčiau pasakyt kad važinėju be stiprintuvo. Siurblys nezyzia. Bent jau salone negirdėt. Ieškot sliekų ar iš prigimties jis toks?
  6. Kuras. Atsidarau bako dangtelį o ten parašyta e91-98. Čia suprask „pilk ką ant kiemo rasi“? Dokumentuose randu skaičius vienam kode skaičius e*98. Ką geriausia pilt?
  7. Priežiūros žinynas. Gal kas turite elektroninį variantą Anglų arba Rusų kalba?
  8. Tepalai. Ką pilat? Kas kiek keičiat?
  9. Klaidom nuskaityti ką naudojat? Kuo jungiat patys prie kompiuterio?

 • #32261
  andriusj
  andriusj
  Valdybos Narys

  Labas,

  Puikus pirkinys! Sveikinimai 🙂

  Turėjau kažkada 2003 metų, bet Cooperį. Pasikapsčius po savo patirtį su auto, atsakant į tavo klausimus:

  1. 66kw variklis tikrai mažiau traukos turi nei 85kw Cooperio, tad ir suksis smagiau prie aukštesnių apsukų. Dėl trūkčiojimo – reikia diagnostikos, man trūkčiojimai baigėsi pakeitus aukštos įtampos laidus, du permušinėjo. Originalūs Krastoje nebrangiai kainuoja, pasikeisti galima pačiam labai greitai.

  2. Geriausias Mini gydytojas yra Vilniuje – Minicare. Klaipėdoje pirminiai apžiūrai galima į Krastą.

  3. Gali būti aušinimo ventiliatorius, ar įjungtas kondicionierius?

  4. Neteko susidūrti, gal įdėti kiniški led’ai vietoje standartinių kaitrinių lempučių.

  5. Visų Minių vairas sukinėjasi sunkiau nei kitų populiarių auto. Tokie yra vairo ir pakabos nustatymai. R50-53 sukosi netgi sunkiau nei R56 ir F56. Tai suteikia tikslesnį valdymą, labiau jauti posukius. Kai numirs siurblys tikrai pajausi. Siūlau nieko jam nedaryti, jei garsiai zyzia galima pakeisti hidraulinį skystį, bet jei jis vis dar žalios spalvos, o ne juodos, tada viskas ok.

  6. Pilk 95.

  7. Šiaip Google visagalis padeda: http://www.miniusa.com/content/dam/mini/PDF/archiveownermanuals/MY02-07/2004_Owners_Manual_Hardtop.pdf

  Serviso žinyno ištraukos: http://workshop-manuals.com/mini/

  Taip pat labai daug informacijos apie priežiūrą, gedimus, jų taisymą galima rasti forumuose:

  https://www.motoringalliance.com

  https://www.northamericanmotoring.com/forums/

  Turintys Minius labai draugiški žmonės ir dalinasi savo patirtimi su automobiliais, todėl forumuose galima rasti atsakymus į visus klausimus.

  8. Tik sintetiniai, LT klimatui tinka 5W-30, 10W-40. Geriausia BMW, Motul, ne iš prekybos centrų. Kadangi turbinos neturi, sveika keisti kas 15k, arba kasmet.

  9. Neturiu patirties.

  Daugiau atsakymų ir greičiau gausi klubo FB profilyje 🙂

   

   

   

 • #32262

  Darius Zelvys
  Užsiregistravęs Narys

  Ačiū labai už atsakymus. Kol kas viskas labai džiugina su šiuo auto.

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.